Kaci41

Co v anime znamená OVA?

Ahoj, je tu někdo kdo má rád anime? Potřebovala bych vědět, co znamená OVA.Děkuji :)

Odpovědi
Larissa

OVA = Original Video Animation.
Toto anime je určené přímo pro videotrh, takže nejde do televizí ani do kin. Je většinou kratší, ale zato nabírá na kvalitě kresby.
Je to také menší pokračování anime seriálu, takže třeba dodatková ( mohou být i více ) epizoda.

zdroj: lilien

Emefej

Nevím co je anime, ale vyznam zkratky jsem nalezl pomocí vyhledávače, je to „Original Video Animation“.
Doplňuji:
Není zač.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­riginal_Video_A­nimation

Kasana

OVA je spíše doplňující díl, který se nezaměřuje přímo na hlavní dějovou linii, většinou má za úkol pobavit.

Barča TV

Original
Video
Animation

bára xx

Je to doplňující díl k seriálu. Nemusí ani souvyset s dějem ale je to takový přídavek.