Fyzik

Co určuje, jak široký balkon smím mít?

Jen uvažuji, kdyby náš bytový dům prošel rekonstrukcí (což se v blízké době nestane), kdo určí, jak široké balkóny smíme mít? Musí být balkony na pozemku domu, nebo zasahují do veřejného pozemku ulice? Jakože, co omezuje, aby si člověk nepostavil balkon přes celý chodník až k silnici? Z katastru to nepoznám, jak to máme. Brno Křížová 11
Doplňuji:
A stavební povolení vystaví stavební úřad na základě hodnocení nějakého architekta nebo čeho?

Nejlepší odpověď
gecco

„Co určuje, jak široký balkon smím mít?“ – projekt (a stavební povolení).
😉
Pokud vrámci rekonstrukce domu projde projekt s balkonem „až k silnici“ – proč ne…
😉
Normami jsou dané jen rozměry minimální a výška zábradlí…

Doplňuji:
Ne na základě „hodnocení“, ale na základě projektu…
😉
A v jeho zpracování hrají samozřejmě roli i pozemek, použité materiály, stav stávající stavby…

Další odpovědi
cukrar

Fyziku, vše musí namalovat a popsat projektant, unostnost, přesah a podobné spočítá statik, vše bude součástí projektové dokumentace, kterou schválí stavební úřad.

mosoj

Na základě statického výpočtu.