zjentek

co určí vztah psa k vodě?

slyšel jsem názor, že pokud psa s vodou neseznámíte už jako štěně, tak že jako už dospělý pes se pak vodě přirozeně vyhýbá, máte takové zkušenosti?

Nejlepší odpověď
beer

Celkem se s tímto názorem i shoduji, všechny své psy jsem „naučil“ již coby štěňata vodu milovat )) Při hře s klackem, společném koupání v řece atd.
Jsou ale i plemena vodu přímo milující téměř bez výcviku, stejně jako plemena se kterými mohou být a bývají potíže.
Zkušenost
P.S: pokud pes vypadá jako pes, chová se jako pes, vodu bude mít rád ))
Narážím na přešlechtěná plemena ubohých zvířat sloužících výlučně k prezentaci majitele a podléhajících k často až zvrácené módnosti.

Další odpovědi
Drap

Neni to pravda. Mám zkušenost, že se mi nepodařilo psa jako štěně s vodou nějak smířit, a vodu přímo odmítal. Už jsem vzdal všechny pokusy. Občas se stane, stejně jako u lidí, že některému voda nic neříká celý život. Asi ve 3 letech přišel na příjemné z vody sám a stal se přehnaným milovníkem vody.

LysoňXXX

Mám psa od štěněte a bydlím v paneláku. Původně se vodě víceméně vyhýbal, ale jak jsem šel do vody já, tak šel vždy hned za mnou i bez přivolání. Takže s ním jezdím na lomy, řeky či přírodní koupaliště. A není pro mě nic krásnějšího, než si v klidu zaplavat po boku svého nejlepšího přítele. Samozřejmě, že když venku prší a dojdeme domů, tak automaticky jde do sprchy umýt packy. Spolupráce jak má být :) Nevím jestli jsem ho nějak učil k vodě, nebo na ní přišel sám tím, že ne"musel" za páníčkem do vody..

Coliffe

To bych netvrdila. Náš pes se s vodou seznamoval jako štěně, ale bohužel, prostě se bojí :).. Je to jeho vlastnost :)..
Nějací psi vodu rádi mají, jiní ne :)