Avatar uživatele
zjentek

co určí vztah psa k vodě?

slyšel jsem názor, že pokud psa s vodou neseznámíte už jako štěně, tak že jako už dospělý pes se pak vodě přirozeně vyhýbá, máte takové zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Damiana před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Celkem se s tímto názorem i shoduji, všechny své psy jsem „naučil“ již coby štěňata vodu milovat )) Při hře s klackem, společném koupání v řece atd.
Jsou ale i plemena vodu přímo milující téměř bez výcviku, stejně jako plemena se kterými mohou být a bývají potíže.
Zkušenost
P.S: pokud pes vypadá jako pes, chová se jako pes, vodu bude mít rád ))
Narážím na přešlechtěná plemena ubohých zvířat sloužících výlučně k prezentaci majitele a podléhajících k často až zvrácené módnosti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni to pravda. Mám zkušenost, že se mi nepodařilo psa jako štěně s vodou nějak smířit, a vodu přímo odmítal. Už jsem vzdal všechny pokusy. Občas se stane, stejně jako u lidí, že některému voda nic neříká celý život. Asi ve 3 letech přišel na příjemné z vody sám a stal se přehnaným milovníkem vody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LysoňXXX

Mám psa od štěněte a bydlím v paneláku. Původně se vodě víceméně vyhýbal, ale jak jsem šel do vody já, tak šel vždy hned za mnou i bez přivolání. Takže s ním jezdím na lomy, řeky či přírodní koupaliště. A není pro mě nic krásnějšího, než si v klidu zaplavat po boku svého nejlepšího přítele. Samozřejmě, že když venku prší a dojdeme domů, tak automaticky jde do sprchy umýt packy. Spolupráce jak má být :) Nevím jestli jsem ho nějak učil k vodě, nebo na ní přišel sám tím, že ne"musel" za páníčkem do vody..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Coliffe

To bych netvrdila. Náš pes se s vodou seznamoval jako štěně, ale bohužel, prostě se bojí :).. Je to jeho vlastnost :)..
Nějací psi vodu rádi mají, jiní ne :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek