mosoj

Co udržuje složení zemské atmosféry konstantní?

Jak to že je složení zemské atmosféry konstantní, když se kyslík spaluje čím dál tím víc a naopak zeleně ubývá, a co je hlavní, hyne i mořský plankton?

Odpovědi
lexx

CO2 uvolněný spalováním organických látek (uhlí, dřevo, ropa, plyn…) zase vstřebávájí zelené rostliny a v procesu fotosyntézy zpětně vylučují kyslík, zatím to nějak funguje…

gecco

  1. složení atmosféry není konstantní (mění se a měnilo se i v historii)
  2. lidská činnost nemá na prostředí planety tak významný vliv, jaký si představuješ
  3. ovlivňování procesů planety není tak rychlé, aby sis změny všimnul ze dne na den

😉

Muffz

Otazkou je, proc si myslis, ze slozeni atmosfery zustava konstantni. Samozrejme, ze se meni, jen v te mire zastoupeni to jsou „male“ zmeny.

zjentek

nic, jenomže nikdo nevaruje ..je to úplně stejný jako u zhoubné nemoci- tělo tě zas až tolik nevaruje, jako „se to říká“ ..a pak je to „ze dne na den“
..já tvrdím- nekuř, kvůli tý atmosféry ;q