frag111

co udělat v případě chamického ůtoku

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud by byly použity nervově paralytické chemické prostředky jako je tabun, sarin, soman atd. Tak se nestačíš ani pomodlit.
Doplňuji:
A proč by nehrozil.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/84338-smrt-cihala-v-tokijskem-metru-tehdy-zabijel-sarin/

Další odpovědi
www

Na chování při chemickém útoku ti odpoví kdejaká příručka CO, nebo jen net.
On ti nějaký hrozí? 🙂

Michal Kole

Nejlíp si nasadit plynovou masku.

Záleží na druhu chemické látky,protože při některých látkách si můžete dávat mokrý kapesník před pusu a při jiných ne.

Pak ochrana očí, např. plaveckými brýlemi a prádelním kolíčkem na nose.
Doplňuji:
hasiči mají na webu nějaké příručky http://www.hzscr­.cz/clanek/pri­rucky.aspx

Drap

Předpokládám, že myslíš útok chemický. Prvním krokem je nasadit si masku. Problémem je, že CO se zrušila a masky jaksi jsou dost obtížně dostupné.

briketka10

nemám strach z chemického útoku, ale z úniku chemických látek z fabriky od nás ze Syntesie nedávno tu jeden byl a nesměli jsme větrat a vycházet ven celé dopoledne..
vyrábějí se tu svinstva na vývoz a Semtex..

venkovan

Tvůj obecní úřad by měl občany informovat, kde je sklad ochranných pomůcek. Popravdě, vybavení CO je tak pro 30 % obyvatel (především děti, ženy a důležité osoby integrovaného záchranného systému. 100% není nikde na světě – neutáhne to žádná ekonomika.
O pokud jsou v terénu a víš o něm – chránit si jakýmkoliv způsobem pokožku před proniknutím kapének planu na pokožku a stejně dýchací ústrojí. někdy pomůže i mokrý kapesník přes pusu.
Ale někdy je lepší se pořádně nadechnout.