Zahi

CO udělat proto aby jsem vyděl Bios ?

Ahoj , prosím vás co mám udělat abych vidět bios při zapnutí pc ? když zapnu monitor a zapnu pc tak mi to napíše není signál a pak mi to skočí rovnou na plochu , potřeboval bych aby jsem vyděl jak mi nabíhá bios atd prostě celej začátek dík
Doplňuji:
Píše to ze začátku není signál a pak to skočí rovnou na plcohu

Odpovědi
anonym

Můžeš po spuštění stisknout ESC (kdysi to fungovalo, nevím jak v současnosti), taky F8 a dát si krokování.

anonym

BIOS spouští některá klávesa – F2, F10, Esc, Del (při startu by se mělo zobrazit upozornění).
A – restartuješ počítač a nebo jej spouštíš ze ´spánku´? – protože běžný start rozhodně neprobíhá tak, jak jej popisuješ. Vypni počítač (ne tlačítkem, to můžeš mít naprogramované všelijak, ale přes menu nebo Správce úloh), zapni a sleduj výpisy na monitoru.
Doplňuji:
A vypínáš ho jak? – tlačítkem a nebo přes menu?
A mimochodem – můžeš po startu zkoušet mačkat různé klávesy (pro začátek třeba ty, které jsem vypsal), i když nemáš signál na monitoru – jen to budeš muset vyzkoušet, případně, několikrát – na slepo nebudeš vědět, kterou přesně. A případně zkus monitor zapnout o ´minutku´ dříve, než počítač.

arygnoc

bios sa vydeliť nedá, dá sa tak vidieť (vidět).

pri štarte pc (nb) stláčajte f2, f8 alebo f9 (stroj od stroja rôzne), pre zastavenie načítania >delete<.

pokiaľ neviete, čo meníte (v biose), tak to radšej nemeňte, lebo sa vám môže stať, že potom počítač nenakopnete vôbec.

Lamalam

U každého počítače je to jiné, na mém se do BIOSu dostanu přes F2.