Bronzový

Co udělat po zmijím uštknutí?

Nevíte jak se nejlépe zachovat po zmijím uštknutí? Nedávno to v televizi říkali, ale já už jsem to zase zapomněla. Vím akorát, že tam říkali, že se nemusíme až tak toho bát, nemusíme prý panikařit a že sérum jako protijed je stejně neúčinné.
Ale bohužel teda nevím co vlastně máme dělat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nic. Dát si dobrou kávu a v klidu!! čekat.
Poslední informace je že píchnutí hadího séra je víc nebezpečné ( alergie, anyfylaktický šok ) než zmijí ušktnutí. Samozřejmě se to týká lidí kteří nemají nemocné srdce. Škrcení není doporučováno !!
Doplňuji:
Samozřejmě zavolat lékaře.

Další odpovědi:

Zlatý

co nejpevněji zaškrtit ránu kousek za ní směrem k srdci (cárem košile apod.), aby se jed nešířil krevním oběhem do srdce. Jed z rány NEVYSÁVAT. Vyhledat urychleně lékaře.

Zmije tuzemská není zas až tak smrtonosná.
Ale odzívnout uštknutí asi není dobrý nápad.
Použít hlavu a lékaře.

Zlatý

Nad ránou zaškrtit a označit, kdy bylo zaškrcení provedeno.
Postiženého v klidu dopravit do zdravotnického zařízení.
Ránu nevycucávat, nerozřezávat. Překrýt sterilním obvazem.

Zlatý

Říkali, že sérum účinné je, ale má mnoho negativních vedlejších účinků. Také říkali, že není tak smrtelně nebezpečné, jak se traduje a také, že zmije je velmi plachá a pokud se necítí ohrožená, raději uteče.

Bronzový

Sice se to v mém okolí zmijemi nehemží,ale mám promyšleno,co bych udělala - doufám,že by se mi to podařilo taky dodržet...
Mé zdroje jsou od veterináře,před několika lety mého pejska potvora dostala,hned jsem volala "svému" veterináři.Jak píšou ostatní,hlavně zachovat klid,nechat v klidu odpočívat.Naskákaly mu boule,za pár hodin zmizely.
Když se to stane člověku a zpanikaří,rozproudí se mu krev a jed se bude šířit mnohem rychleji.

Diskuze k otázce

Bronzový

dagry

Ano jak píše Mosoj, mám pocit, že tam říkali, že máme zachovat klid, v klidu ležet a že není nutné vyhledávat lékaře, že to sérum jako protijed opravdu není účinné. Ale jasně týkalo se to relativně zdravých lidí.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.