Avatar uživatele
dagry

Co udělat po zmijím uštknutí?

Nevíte jak se nejlépe zachovat po zmijím uštknutí? Nedávno to v televizi říkali, ale já už jsem to zase zapomněla. Vím akorát, že tam říkali, že se nemusíme až tak toho bát, nemusíme prý panikařit a že sérum jako protijed je stejně neúčinné.
Ale bohužel teda nevím co vlastně máme dělat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, BENYTA, Losos, pekynka před 5048 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nic. Dát si dobrou kávu a v klidu!! čekat.
Poslední informace je že píchnutí hadího séra je víc nebezpečné ( alergie, anyfylaktický šok ) než zmijí ušktnutí. Samozřejmě se to týká lidí kteří nemají nemocné srdce. Škrcení není doporučováno !!
Doplňuji:
Samozřejmě zavolat lékaře.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

co nejpevněji zaškrtit ránu kousek za ní směrem k srdci (cárem košile apod.), aby se jed nešířil krevním oběhem do srdce. Jed z rány NEVYSÁVAT. Vyhledat urychleně lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zmije tuzemská není zas až tak smrtonosná.
Ale odzívnout uštknutí asi není dobrý nápad.
Použít hlavu a lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Nad ránou zaškrtit a označit, kdy bylo zaškrcení provedeno.
Postiženého v klidu dopravit do zdravotnického zařízení.
Ránu nevycucávat, nerozřezávat. Překrýt sterilním obvazem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Říkali, že sérum účinné je, ale má mnoho negativních vedlejších účinků. Také říkali, že není tak smrtelně nebezpečné, jak se traduje a také, že zmije je velmi plachá a pokud se necítí ohrožená, raději uteče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Sice se to v mém okolí zmijemi nehemží,ale mám promyšleno,co bych udělala – doufám,že by se mi to podařilo taky dodržet…
Mé zdroje jsou od veterináře,před několika lety mého pejska potvora dostala,hned jsem volala „svému“ veterináři.Jak píšou ostatní,hlavně zachovat klid,nechat v klidu odpočívat.Naskákaly mu boule,za pár hodin zmizely.
Když se to stane člověku a zpanikaří,rozproudí se mu krev a jed se bude šířit mnohem rychleji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dagry

Ano jak píše Mosoj, mám pocit, že tam říkali, že máme zachovat klid, v klidu ležet a že není nutné vyhledávat lékaře, že to sérum jako protijed opravdu není účinné. Ale jasně týkalo se to relativně zdravých lidí.

před 5048 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek