Co udělat, aby jehličnany na zahradě neměly více a více šišek :O(

Máme snad nejvíc šišek na světě, které jenom padají a padají :o(

Když se teď kouknu na stromy a vidím, co mě čeká , tak bych je nejraději pod....
Doplňuji:
Dodatek: NECHCI STROMY PODŘEZAT !

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Aby se netvořily šišky, je třeba zabránit opylování.

Další odpovědi:

Zlatý

Posbírat ty šišky a topit v zimě s nimi v kamnech.

Zlatý

Studenej obklad na čelo a nesnažit se přetvořit přírodu.
Další, asi pro tebe rozumná alternativa jsou plastové jehličńany. Budou ještě někde po Vánocích ve výprodejích.

Jehličnany na zahradě mi připadají do určité míry jako přežitek minulých dob, kdy si člověk nosil domů úplně všechno - i kousek lesa. Netuším, jak velkou máte zahradu, ale zažila jsem to u své vlastní a nakonec se dopracovala k poznání, že naopak pila je nejrozumnější řešení.
Zahrada má vytvářet současně kout pro příjemné posezení a také prostor pro drobnou fyzickou relaxaci. Sběr šišek v širokém okolí jehličnanů mi nenavozuje ani jednu z těchto představ.
Člověk se nerad loučí s představou, že vlastnoručně zničí něco, co viděl léta vyrůstat, je ale jiná doba a ta si žádá také poněkud jiné prostředí. Zkuste se na svou zahradu podívat "cizíma" očima a možná pochopíte, co je pro Vás důležitější.
Změna je život a na zahradě to platí úplně stejně jako kdekoliv jinde.

Jéj! Ako obdivuhodne vyriešila problém Lucijej! Len zabudla napísať maličkosť, ako to urobiť. Takéto odpovede stoja za deravý groš.

Stříbrný

nejlepší možnost je pila

Pokročilý

Nějak nechápu proč vám to vadí.Já si šišky nosím na záhony aby mi na ně nechodily kočk\y,nejlepší jsou borové,mají hodně smůly a kočičky ji asi nemají rády.

Diskuze k otázce

majecka40

Jasně že mi vadí mega šišek, dnes jsem nasbírala přes 2 kbelíky a to budu sbírat až do podzimu ...\:O(

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.