Co udelat aby byla 2 měsični dcera svěřena otci do peče

syn ma s přítelkyni 2 měsični dcerku.žiji spolu ve společne domacnosti ale nejsou oddani.nyni se chtěji rozejit a syn by rad požadal o dceru do vlastni peče.prosim porad te mi co musim udelat a nebo kam zajit.ja jako babička jsem ochotna mu s vychovou dcerky pomoc. děkuji

Odpovědi
Ella

to mu nejspíš neprojde – pokud není matka dítěte nějak psychicky labilní a narušená, pokud nemá žádný záznam v trestním rejstříku není žádný důvod holčičku odebírat od mámy. Navíc dvouměsíční miminko potřebuje mateřské mléko, které jí otec dát nemůže a vy také ne.
Možná až bude holčička starší může bývalou přítelkyni, pokud je napsaný v rodném listě jako otec, nejspíš žádat o vídání dcery, střídavou péči nebo se pak může dcera rozhodnout sama.
Není to žádný odborný právnický názor, ale sama uznáte, že brát dvouměsíční miminko od matky je hloupost.
Zkuste to, ale jsem si jistá, že váš syn nemá šanci na úspěch.

žolik

Na tohle je moc těžká odpověd,matce náleží výchová dcery,může to skusit,to se musí obrátit,Péče o dítě.Social­ní odbor.

Zdroj: žolík

led

Musí presvedčiť súd o neschopnosti matky a o svojej schopnosti postarať sa o dcéru.