JájsemRaibek

Co udělali veksláci s bonama, které v roce 1992 přestaly platit?

Měli našmelené bony, aby s nimi mohli vexlovat. V roce 1992 po přijetí devizového zákona bony zanikly. Co s nimi vexláci dělaly, když už o ně nebyl zájem?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Byli připraveni a včas se jich zbavili.

Další odpovědi
Emefej

Oni o zrušení bonů věděli dřív, než ministr finací.

led

Veľkoveksláci veľmi dobre a hlavne včas vedeli, kedy sa majú bonov zbaviť a príštipkári, tí na to, ak neboli dosť rýchlí doplatili.
Takový je život vašnosto. Klídek, klídeček, on se nějakej buran najde, zatím budem dolary a libry ruličkovat, hrát kelímkovou. Jak povídám, klídek…A tyhle papírky? dobrý na podpal…

lexx

spekulativně nakoupili cizí zboží (neúčelné, pak byla zakrátko dříve nedostupná elektronika, jeansy, lihoviny i kosmetika…za Kčs, od roku 1993 za Kč)
nebo včas vyměnili za plněhodnotné valuty, mařeny, doláče, libry apod. jsem si jist že neprodělali, informace měli jako vždy včas

ivzez

Podle mne se stihli většiny včas zbavit
a zbytek podle mne mohli směnit za koruny
(jen domněnka, jista si nejsem).

ivzez

Odpověděla jsem už v noci, ale Jugar
mou odpověď nahlásil jako nesrozumitelnou:

Příspěvek
„Podle mne se stihli většiny včas zbavit
a zbytek podle mne mohli směnit za koruny
(jen domněnka, jista si nejsem).“

Nahlásil uživatel: Jugar
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

_______

Odhaduji, že šlo spíše o pomstu za nahlášení
jeho plagiátu u otázky o Keltech na našem území.

____
Nebo má odpověď opravdu byla nesrozumitelná?

led

ivzez a pochybovači
„Podle mne se stihli většiny včas zbavit
a zbytek podle mne mohli směnit za koruny
(jen domněnka, jista si nejsem).“
váš príspevok podľa môjho názoru ničím neporušil pravidlá, kódex tejto stránky a platnú legislatívu. Príspevok nie je chybne formulovaný a ani nie je nezrozumiteľný.
Skôr nezrozumiteľný pre niektorých užívateľov by bola moja odpoveď písaná v slovenskom jazyku, pre nich neznámom jazyku.