Skinn3r

Co udělá Biolit s hmyzem , že učinkuje tak rychle ?

Ucinkoval by ve vetsim mnozství tim pádem stejne i na člověka ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Mnoho ochranných chemických prostředků jsou ve své podstatě silně ředěné bojové plyny (například organofosfáty apod.). Takže jsou známy případy, kdy se třeba dítě otrávilo nějakým ochranným prostředkem na škůdce.
Ale je třeba ještě se podívat na účinnou látku. některé tyto látky skutečně zaberou na hmyz, kde jim zablokují jejich jednoduchou nervovou soustavu apod., což na člověka nebude třeba tak dobře působit.

Další odpovědi
briketka10

určitě učinkoval, ale ne tak, jak si myslíš
všichni likvidátoři škůdců mají kombinézu, a masku na hlavě
taky by se jim špatně dýchalo a navíc se dělají i různé puchýře apod.

Doplňuji:
když mi minulý rok likvidoval sršně v krovu u verandy to byl hukot !!
přijel, převlíkl se do skafandru, něco napumpoval, navlíkl na záda stříknul 1× 2× a už lítaly a dělaly takový vrtule byly jak opilý a frr k zemi, to jsem v životě neviděla..

huxa

je to jed, tedy ano, kdyby sis stříkl i normální biolit/raid do pusy či nosu, při nejlepším by tě začala bolet strašně hlava, bylo na zvracení, šli na tebe mdloby, v horším případě by jsi omdlel.

suaeda

Většina přípravku obsahuje organofosfáty jak píše <venkovan>. Rychle působící nervové jedy, které mají tu výhodu, že se rychle rozkládají. Ve velkých koncetracích by ohrozily i člověka. Dříve se používaly přípravky typu DDT. Sice účinné jed, ale jsou kumulativní. Nerozkládají se a zůstávají dál v těle organizmu. Při nahromadění určité koncetrace jsou nebezpečné i pro člověka.
Nejhorší je, že jakýkoliv hmyz se postupně stává proti těmto přípravkům rezistentní (odolný) a člověk musí používat stále silnější jedy. Existují i další ekologické možnosti likvidace, které ale nejdou vždy nasadit. Jeden názorný příklad. Na mšice vyskytující se na rostlinách ve skleníku se vypustí berušky. Praktických příkladů této přírodní likvidace je daleko více.

mosoj

Jednak není upřesněno na jaký biolit se tazatel ptá, ale jedno vím určitě. V biolitu orgonofosfát není. Takže o organofosfátech nemůže být ani řeč. Organofosfáty se v takovýchto přípravcích nepoužívají.
Organofosfáty jsou estery kyseliny fosforečné a nic takového v biolitech a pod. není.
V biolitu je použita jako účinná látka trasfluthrin což je ester jiné kyseliny než fosforečné.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tran­sfluthrin

Toxicita a škodlivost je udána v bezbenostním listu výrobce :

http://www.bi­olit.cz/data/lis­ty/cz/Biolit-UNI-plus.pdf
Doplňuji:
Česílko, toxicita takovýchto přípravků je největší a někdy jenom ve vodním prostředí.

Tom20

Podle mě by větší množství člověka zabilo.A nebo třeba kdyby mu to někdo nebo on sám,stříkl přímo do nosu nebo krku,pak by to účinkovalo silněji.

anonym

pokud mi to bude působit i na rybky v akváriu, tak je to pěkný sajrajt, neboť to jde i do jiného prostředí.

Kamionacka09

Me si zacinali na balkone delat hnizdo vosy ale zadny biolit sem nemela po ruce tak sem vzala lak na vlasy a ucinkoval taky pekne rychle.