Co u TV značí v parametrech VGA, je to vstup PC?

Nejlepší odpověď
brillant

Ano.

Další odpovědi
mosoj

VGA je analogový vstup i výstup. Běžně tak byly připojovány monitory k počítačům. Dnes je již vytlačuje DVI ( digitální vstup , výstup).
VGA vstup vyhovoval monitorů CRT , které samy o sobě byly analogové.
Pro LCD se nehodí, neboť digitální signál z grafické karty je třeba převést na analogový a v LCD monitoru opět na digitální. Touto konverzí dochází ke znehodnocování obrazové informace.

Doplňuji:
Nebo HDMI. To je také také digitální vstup a je na vyšší úrovni než DVI.

anonym

Jen doplním (pro TV):

  • VGA je analogový vstup – takže je možné snadno připojit počítač (15-pin konektor)
  • DVI je digitální vstup pro připojení digi výstupu z počítače
  • HDMI je vstup přenášející video stejného standardu (stejný protokol), jako DVI, navíc ale umožňuje vést zvuk (při připojení DVI je nutné připojit zvuk zvlášť)

___
DVI, pokud je konektor ´plně´ zapojený, vede současně 2× digitální obraz (DVI-D) a jedenkrát analogový obraz (DI-A).