Avatar uživatele
Džanička

Co u jahod způsobuje alergii?

Zajímalo by mě co u jahod způsobuje alergii.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym před 5045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Jahody obsahují salicyláty a proto by je neměli jíst alergici na acylpyrin. Také lidé s nemocí střev by se červeným plodům měli vyhnout. Drobná zrníčka mohou střeva dráždit.

Zdroj: http://www.ma­russka04.estran­ky.cz/clanky/mo­je-prispevky/jaho­dy.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

V jiném zdroji jsem našla toto:

Konzumaci jahod pacienti často udávají jako příčinu svých alergických obtíží, i když se o pravou alergii většinou nejedná. V odborné literatuře existuje pouze velmi málo doložených případů vážnější alergické reakce na jahody, a dokonce pouze jeden jediný případ anafylaktické reakce. Nejčastějšími projevy alergie na jahody jsou ústní alergický syndrom a kopřivka. V jahodách byl objeven velmi podobný alergen, jako je v břízovitých, což potvrzuje jejich příbuznost. Reakce po jahodách mohou být ale také způsobeny uvolněním histaminu a dalších působků, které jsou v nich obsaženy.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:-eNYyzmapNEJ:www.bez-alergie.cz/ak­tualne/alergie-na-jahody-a-jine-ovoce-122+Jahody.+a+a­lergie&cd=1&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

že by pyl? I květy jahod se opylovávají, a aby nějaká ta zrnka utkvěla na plodu, to už je jen otázka času. Ale je to jen dohad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barila

Já bohužel patřím k těm, kteří mají alergickou reakci na konzumaci jahod, protože jsem neukázněná a jahody miluju,tak každý rok v červnu dostávám astmatický záchvata musím se cpát léky, abych to zažehnala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

U jahod způsobuje alergickou reakci látka patřící mezi histaminolibe­rátory – látky, které uvolňují histamin přímo z žírných buněk (součást imunitního systému), aniž by aktivovaly celou imunologickou kaskádu. A histamin způsobuje alergickou reakci… podobné látky jsou v rajčatech, sýrech (tam se ta látka jmenuje tyramin)…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek