Džanička

Co u jahod způsobuje alergii?

Zajímalo by mě co u jahod způsobuje alergii.

Nejlepší odpověď
panenka

Jahody obsahují salicyláty a proto by je neměli jíst alergici na acylpyrin. Také lidé s nemocí střev by se červeným plodům měli vyhnout. Drobná zrníčka mohou střeva dráždit.

Zdroj: http://www.ma­russka04.estran­ky.cz/clanky/mo­je-prispevky/jaho­dy.html

Další odpovědi
annas

V jiném zdroji jsem našla toto:

Konzumaci jahod pacienti často udávají jako příčinu svých alergických obtíží, i když se o pravou alergii většinou nejedná. V odborné literatuře existuje pouze velmi málo doložených případů vážnější alergické reakce na jahody, a dokonce pouze jeden jediný případ anafylaktické reakce. Nejčastějšími projevy alergie na jahody jsou ústní alergický syndrom a kopřivka. V jahodách byl objeven velmi podobný alergen, jako je v břízovitých, což potvrzuje jejich příbuznost. Reakce po jahodách mohou být ale také způsobeny uvolněním histaminu a dalších působků, které jsou v nich obsaženy.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:-eNYyzmapNEJ:www.bez-alergie.cz/ak­tualne/alergie-na-jahody-a-jine-ovoce-122+Jahody.+a+a­lergie&cd=1&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

quentos

že by pyl? I květy jahod se opylovávají, a aby nějaká ta zrnka utkvěla na plodu, to už je jen otázka času. Ale je to jen dohad.

barila

Já bohužel patřím k těm, kteří mají alergickou reakci na konzumaci jahod, protože jsem neukázněná a jahody miluju,tak každý rok v červnu dostávám astmatický záchvata musím se cpát léky, abych to zažehnala.

Bunnik

U jahod způsobuje alergickou reakci látka patřící mezi histaminolibe­rátory – látky, které uvolňují histamin přímo z žírných buněk (součást imunitního systému), aniž by aktivovaly celou imunologickou kaskádu. A histamin způsobuje alergickou reakci… podobné látky jsou v rajčatech, sýrech (tam se ta látka jmenuje tyramin)…