sesednizkola

Co trvalo na vystavbe noveho useku metra 5 let?

Byl jsem se dnes podivat a zajima me to, odpoved od nekoho kdo rozumi tomu po technicke strance, na hloupe reci o politice atd. nejsem zvedavy, pokud to nema primou souvislost. Byl jsem se tam podivat a prijde mi, kdyby se zacaly na raz stavet vsechny stanice, za rok ani ne by se to zvladlo ne? Nebo to ten cement schne tak dlouho? Opravdu tomu nerozumim a docela o tom premyslim… 2 roky bych mozna bral, ale pet let mi prijde opravdu jako kdyby to kopali krumpacema.

Nejlepší odpověď
gecco

Cca dva roky trvala jen ražba tunelů…
😉
A kde máš ´výbavu´, technologie, ´dodělávky´…?
Já bych to tak černě neviděl…

Další odpovědi
e1232851@trb

nejdýl trvalo rozdělit peníze na úplatky kdo si kolik urve 😉

lukas.zmizik

Tak počítej že se to nejprve projektuje, zabezpečuje místní úprava, naváží se technika, razí se tunel, zabezpečuje, zpevňuje, tahají se koleje, vedení, zabezpečovací zařízení, vybavuje se a buduje se stanice – navíc se to vše dělá pod zemí, což není to samé jako stavět domeček na zelené louce, a ano i ten beton schne – a samozřejmě schne pod zemí, né na sluníčku … to mne napadlo ačkoli nejsem stavař… někdo z oboru by toho napsal daleko víc

ReHu

Ale ono to má přímou souvislost. I když se ti to třeba nelíbí