savyla

Co to znamená žena krev a mlíko a z čeho toto slovní spojení vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Výraz „krev a mlíko“ odkazoval na to, že dívka byla baculatá. Baculatost byla známkou dostatku potravy. Měla rozkvetlé růžové tváře – výraz zdraví (podobnost krvi, která je červená).
Čerstvé nadojené mléko bylo považované za prospěšné zdraví, dostatek tuku v něm zakulacoval nejen tváře. Proto na venkově bývaly u chalupy kráva, ovce, koza. (Dnes se názory na mléko liší).

Další odpovědi
briketka10

Studie Psychology Today se věnuje i dalším fyziologickým znakům, které muži u žen preferují. Preference dlouhých vlasů je například dána pomalým růstem vlasů a jejich vypadáváním při vážných nemocích. Dlouhé vlasy jsou tedy známkou dlouhodobého zdraví. Až do nedávné doby byly také pro muže jednoznačně přitažlivější baculaté ženy (viz české přirovnání krev a mlíko), protože baculatost byla také známkou celkového zdraví a hojnosti potravy. Velkou záhadou byla až donedávna preference velkých a pevných ňader, protože jejich velikost nijak nesouvisí se schopností kojit nebo vychovávat potomky. Podle antropologa Franka Marlowa je ale tato preference způsobena snadnějším zjištěním stáří ženy- větší ňadra se v průběhu stárnutí znatelně prověšují, zatímco u malých ňader je tento rozdíl menší, a tudíž hůře rozpoznatelný.[17] viz článek z WIKI :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/L%C3%A1ska

iceT

výraz „krev mlíko“ se rozumí krev a mléko, a odkazuje na zdravé mléko-a-růží pleť. To bylo často používáno popisovat rozkvetlé, růžovými tvářemi zemí dívky překypující zdraví. Hložek zpívá, že když kdysi přišel do jeho domu miláčky, ona byla holka krev a mléko, všechno ale teď, když už jde do ní, že je „holka Bleda“ bledého dívka, jejíž zármutek udržuje ji vzhůru v noci .
V další části písně zpěvák říká, že jeho milá byla „edited růže“, což znamená jako růže. Další způsob, jak říká dívka je hezká a překypující zdraví je tedy „Holka JAKO Lusk“ dívku jako Peapod. Můžete také slyšet frázi „Holka JAKO obrazek“ holka hezká jako obrázek, nebo holka „Radost pohledět“ dívka, která dělá radost dívat se na ni.
Existují samozřejmě barevné výrazy popisují mladé muže také. Pokud chcete říct, kus v češtině používat výraz „vazba“ aneb „hromotluk“, což se překládá jako thunderbasher. Modernější výraz je „řízek“, což znamená řízek, ale v podstatě se odkazuje na kusu masa nebo steak. Jste-li opak řízek si salát „salát“, což je slušné slovo pro slaboch. Méně zdvořilé, které jsem raději ani překládat. Ale můžete vyzvednout na jakékoliv české hospody. To se říká Daniela Lazarová díky za studium češtiny se mnou a Na shledanou!

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en%7Ccs&u­=http://www.ra­dio.cz/en/sec­tion/SoundCzech/blo­od-and-milk-meets-thunderbasher

nic lepšího jsem nenašla,omlouvám se

anonym

Nejblíže vysvětlení je stručná odpověď Annas. Spojení „holka krev a mléko“ vzniklo z dřívějšího pohledu na ženskou krásu. Nebylo to tak jako dnes. Symbolem ženské krásy byla dívka plných tvarů, se světlou (mléčnou pletí) a růžovými tvářičkami.

Opálené anorektičky jsou symbolem krásy v dnešní době. Dříve se za idol ženské krásy braly normálně vyvinuté ženy.

anonym

Jakmile začali lidé žít ve městech tak byli nemocní tělesně a duševně život na vesnici byl spojen se zdravím a tak o zdravé mladé venkovské ženě se říká že je krev a mléko.