martin21000

Co to znamená, z oblasti IT a elektrotechniky, offset?

Například offset u operační paměti (stránkování, segmentace) a nebo u operačních zesilovačů.

Nejlepší odpověď
Quimby

Posunutí.
Třeba když máš adresu 0×0000 a uděláš 0×0000+5=0×0005, tak těch +5 je offset, dá se to použít u ukazatelů na pamět, aby třeba ukazovali na další(+1) prvek v paměti.

Další odpovědi
jpau

V elektrotechnice je to posuv nuly např. u operačního zesilovače.

kelley

Totéž co v běžné angličtině 🙂 posun, přesah, kompenzace posuvem (napětí, adresy…).