co to znamena SS

je to neonacisticky a zajimalo by me co to znamena

Odpovědi
standa

SS = Schutzstaffeln = [Šucštafl] = ochranné oddíly

Ozbrojená teroristická organizace nacistické strany v Německu (NSDAP). Vznikla roku 1925 jako elitní organizace SA z fanaticky oddaných a zaručeně „árijských“ přívrženců A. Hitlera, sloužila původně jako jeho osobní stráž… atd.

kenyrts

SS Obergruppenführer Dietrich, velitel elitní divize Leibstandarte SS Adolf Hitler.
Sepp Dietrich vytvořil zpočátku jednotku, která měla za úkol ochraňovat Hitlera. Později se tato jednotka začala rozšiřovat a transformovat na elitní bojovou divizi. Byla plně motorizovaná a vybavena těmi nejlepšími zbraněmi jaké mohl německý válečný průmysl poskytnout.

Dietrich neměl v oblibě velitele zbraní SS Heindricha Himmlera, kdosi o něm napsal: „Himmler neměl nic společného s frontovými vojáky, celý jeho zjev byl úskočný a nevojenský.“

Himmlerovi vadilo, že Dietrichova Leibstandarte se neřídí jeho příkazy, protože byla mezi všemi jednotkami SS vyjímečná svým postavením Vůdcovy osobní stráže, které jí propůjčil samotný Hitler.
The Leibstandarte SS Adolf Hitler (LSSAH) Byla Adolf Hitler's osobními Bodyguard Pluk („Leibstandarte“ je poněkud archaický německý výraz pro osobní strážce vojenského vůdce).

lemra@lina

No a ve znaku měli SS v runové podobě, tedy SOWULO, měla symbolizovat sílu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­wulo

anonym

SS měli jako záložní znak tento 卐 ?