Retko

Co to znamená slovo natotata?

Co to znamena, odkud pochazi a na co se rozklada?

Diky

Nejlepší odpověď
kenyrts

znamená:hned,rych­le,okamžitě.
rozložení na NATO-TATA,rychle jako z kulometu,ta­tatatatatata.

Další odpovědi
fortin

Zřejmě to vzniklo z pojmenování hudebního taktu. M-tata m-tata značí 3/4 rytmus, ale natotata zní rychleji než bys řekl švec. Natotata se také dnešní doba zrychluje nejen podle nároků vedoucích firem ale také podle moderního tempa hudby které se nepohybuje pod 120b/min.

Podle jiné studie natotata vzniklo ve Lhotě. Jistý pan J.C. tam vaříval vejce pro ženy které pracovaly na poli. Říkával vždycky, že jeho otec do míchaných vajec přidával trochu kmínu aby se potom tolik – nemluvilo. J.C. koktal a když ho ženy viděly kterak přichází se svačinou, postavily se, začaly se smát a volaly na něj: A co na to tata dadává? Místní chlapi si o tom vyprávěli v hospodě Na růžku a tak se tohleto slovo natotata dostalo do povědomí obyvatel.