Co to znamená slovo „Kublov“

Jedná se o tramvajovou zastávku „Kublov“ na Praze 4.

Nejlepší odpověď
quentos

získala svůj název od osobního jména Kubla (= Kublův dvůr). Jméno Kubla mohlo být odvozeno od křestního jména Jakub (Jahaqóbh (hebr.) = „druhorozený“ nebo „za patu se držící“). Další variantou původu je odvození od slovesa kublat = halit či kublat se = piplat se s něčím.

Zdroj: www.ptejtesek­nihovny.cz/ulo­ziste/aba001/o­bec-kublov