dan37

Co to znamená „Obecně známý předpis“? (komunální odpad)

Musí být obecně známý předpis o odpadech někde napsaný pro veřejnost?Co to vůbec znamená?Kdo ho určuje?atd-Ve městě se platí na občana bez ohledu na věk 750,–kč,ale dle úřednice obecně známý předpis určuje popelnici pro 2–3 lidi,jak to tedy je?Není to další vydírání,když svozová firma AVE o tom nic neví?

Nejlepší odpověď
cukrar

Prosím, sdělte kde se „městě se platí na občana bez ohledu na věk 750,–kč“
Ve kterém městě? když je povoleno 500Kč na hlavu?
Obecně známý předpis neexistuje, je to jen výmluva úřednice. Musí sdělit je to zákon, předpis, ČSN,nařízení a podobně.
Jaký máte problém?
Jak velkou popelnici myslí? „předpis určuje popelnici pro 2–3 lidi“

Další odpovědi
Miroslavst

Dříve bývalo pravidlem, nikoli předpisem, že 1 nádoba (myslím tím obyčejnou popelnici) byla určena pro dvě rodiny. Tedy v domě o šesti bytech byly tři popelnice.
Co se týče ekologie a platby za popelnice, považuji tento způsob za nelogický, jelikož nenutí lidi nijak šetřit-tedy třídit odpad.
Dříve (tedy alespoň u nás) byly nádoby označeny samolepkou týdenní nebo 14 denní. Ta týdenní byla samozřejmě dražší a stejně ji měli většinou jen podniky. Občané měli tu 14 denní. Kdo chtěl šetřit ještě víc, neměl samolepku žádnou, ale musel si pro svoz nádoby koupit žeton.
Nyní se popelnice vyváží týdně a jak to vidím, jsou neustále vrchovaté.
Dříve si lidé rozmysleli, jestli to tam hodí nebo raději odnesou do sběru, aby vydrželi těch 14 dní než popelnici vyvezou. Dnes to neřeší, protože když je jen půlka, klidně ji naplní dalším bordelem, aby byla plná-vždyť přece platím poplatek. Takže tato forma vůbec lidi nemotivuje k šetření a třídění.