David111

Co to znamená modes robes ?

Nejlepší odpověď
www

Dříve se tímto pojmem označovaly oděvy kvalitní jak zpracováním, tak i materiálem a obchody stejného názvu.
V dnešní době se to týká rovněž módních či jinak zajímavýc (‚lepších‘) doplňků a není již kladen takový důraz na materiály.
Přesný význam jsem nenašel, takto tomu rozumím já 🙂

Další odpovědi
talka

Překlad: modní šaty.

Roxana

údajně: ze severu, kde pojem „módes róbes” používaly naše maminky pro parádnice

možná vychází ze slov: móda a róba

dle tohoto slovního spojení jsou pojmenované i např. obchody s oblečením nebo kurzy šití na netu
Doplňuji:
jinak slova také pravděpodobně pochází z Francie modes robes může znamenat v překladu něco jako „střih šatů“ „módní střih šatů“ atd..