JSchuber CZ

Co to znamená, když se řekne „Thanks, Obama“?

Několikrát jsem zahlédl na internetu frázi „Thanks, Obama“. Neví někdo přesně, co to znamená a jak to vzniklo? A má to v českém jazyce nějaký ekvivalent?

Nejlepší odpověď
gecco

„Dík, Obamo“…
Jde o ironické poděkování – něco jako ´Děkujeme, odejděte´…
😉

Další odpovědi
anonym

Je to sarkasticky. Vzniklo to asi někde na 9GAGu/YouTube, když se američanovi něco nepodaří, tak řekne Thanks Obama, jakože to je jeho vina. Obama má spoustu reforem které nikdo nechce, hlavně Obamacare.

Obama: Mr. Putin, you're forcing people into something they don't even want!
Putin: Yes, yes, in Russia we have a special word for this – Obamacare. :D

http://img0.jo­yreactor.com/pic­s/post/comics-Cyanide-and-Happiness-obama-weapon-546162.png

bolak

U nás bychom řekli: „Tak ti teda pěkně děkuju!“