zvonisek

Co to znamená, když se řekne, že tu byl pan namča prezident?

Slyšel jsem to v televizi

Nejlepší odpověď
quentos

Tak tos slyšel blbě. Kdybys aspoň uved kontext, mohli jsme to dešifrovat.
Takhle jde akorát o další trollovací otázku hodnou smazání.
Zapomněl ses zeptat, jestli nemáš algebru, když blbě slyšíš.

Další odpovědi
annas

Už jsem vám několikrát psala, abyste uváděl kontext, jinak se dá těžko zjistit.

Navíc namča jmůže být výslovnost slova namja nebo namca, možná zkomolenina, jak se už několikrát stalo. .

1. Ale uvedl jste kategorii Nákup, takže by mohlo jít o prezidenta Namca (Namča), japonské videoherní společnosti .

„Společnost je autorem nejprodávanější arkádové hry v historii – Pac-Mana, dále vytvořila například hry Gee Bee, Bomb Bee, Dig Dug, Galaxian, Tekken a stovky dalších, z nichž velká část patří do zlatého fondu herní historie.“

Zdroj: http://it-slovnik.cz/po­jem/namco/?ut­m_source=cp&ut­m_medium=link&ut­m_campaign=cp

Takže v TV mohl upozorňovat na nové hry prezident společnosti Namco Bandai Shusuke Takahara..

2. Nebo Sesang odiedo omnun čchakhan namča – jihokorejská hra v překladu, Doslova Nevinný muž.
Dobrý muž, ktorého na tomto svete nenájdeš – ve slovenštině.

Ale v jiném kontextu se používá špatný muž.

Třeba někdo použil i na prezidenta. – v kladném či záporném slova smyslu, bez kontextu nelze.

https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Sesang_odi­edo_omnun_%C4%8Dch­akhan_nam%C4%8­Da

3. Jiné významy slova
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Namco_(jeze­ro)