Neonka

Co to znamená, když se o někom řekne, že je renesanční člověk ?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo renezanční je odvozené od renezance, tj. doby, kdy docházelo k rozvoji vědy, kultury i myšlení.
Tedy renezanční člověk touží neustále po poznání, využívá rozumu, je všestranně nadaný, má všeobecný rozhled atd.

Další odpovědi
Terryle

Má spoustut zájmů, vědomostí, neustále se učí a rád poznává. Já to většinou používám ve spojitosti s uměním nebo kulturou – pokud se někdo hodně a dobře věnuje více uměleckým oborům. Pro mě je renesanční člověk třeba herec Hugh Laurie (Dr. House :) – výborně hraje (a zvládne jak dramata, tak komedie a improvizaci), ale je i dobrej muzikant a umí i dobře psát…

led

Leonardo da Vinci, človek mnohých múdrostí, remesiel, umenia

prenesene
napríklad filmový hrdina Mac Gyver, široké vedomosti, schopnosť improvizácie, snaha po novotách
PS
asi tak ako opísala Annas