Rommart

Co to znamená, když mi pedál spojky u Peugeotu 206 r.v.99 zničeho nic zabira až na hoře?

Dobrý den může mi někdo poradit co se stalo že z ničeho nic mi začal pedál spojky zabírat úplně v horní poloze? Stačí se jen opřít špičkou nohy o pedál a už v pohodě zařadím rychlost ještě cca před týdnem zabíral v horní třetině dráhy. Je to známka že je spojku už na výměnu? Nebo co s tím mám udělat?

Odpovědi
kropitko

To, že spojka zabírá až nahoře bude způsobeno tím, že je pravděpodobně opotřebená lamela, takže výměna. Zajeďte do servisu a uvidíte, co vám řeknou,,:-(

mosoj

V první řadě je třeba zkontrolovat mechanismus vypínání spojky i když u hydraulicky vypínaných toho moc seřizovat nejde.
Potom by to znamenalo kontrolu či výměnu spojkové lamely. Vypadá to spíš na nějakou poruchu. Opotřebováním se poloha vypínání mění pozvolna a postupně nikoliv náhle.