nikitač

Co to znamená když mám napsat čísla,která se sobě rovnají??

??

Nejlepší odpověď
Deli

Co třeba:
1/2 = 2/4 ?
Ale nevím, matika nikdy nebyla mojí silnou stránkou…

Další odpovědi
mosoj

Je to tak jak píše Deli.
Na př 3+2 = 8–3 atd. atd.
Prostě malá rovnice. Vždy musíš dbát na to, aby pravá strana se rovnalé levé!!

Kacisek=)

Podle mě dvě stejná čísla

vivatis2-

Připadá mi to jako DÚ neboli domácí úkol.Já ti to neřeknu, ale pokud nikdo jiný ti to chce říct.....

samicek333

Je víc možností, buď dvě stejná čísla, např. 2=2, nebo rovnici,. např. 2+2=8–4 … na obou stranách, v levé i pravé části musí vyjít stejný výsledek. Samozřejmě nemusíš používat jen znaménka + a -, můžeš dělit i násobit. Rovnice se ale probírají až v osmé třídě. Tohleto rovná se, menší a větší, o už jsme brali o hodně dřív, tak v 5. třídě určitě.

gnosis

taky nejsem matikar, ale logicky bych rekl, ze jedina cisla ktera se rovnaji jsou ta stejna :p

edit: kdyz tak premyslim, nemusi byt stejna, muze to byt treba |-4| = 4 nebo se pletu? jestli je to spatne tak sory :) moje znamka z matiky byla celkem vzdalena 1.

Kerberus

Ad Vivatis, tentokrát tě chválím…