Válek Petr

Co to znamená, když má objekt tepelnou ztrátu 3 kW ?

Děkuji.

=============­========

..že musím topit min. třemi kW za jakou dobu, než se dostanu na „nulu“ ?

Odpovědi
mosoj

Že 3 kW protopíš pánu bohu do oken a k vytápění budeš potřebovat kotel s vyšším výkonem než 3 kW. Dejme tomu cca 6– 7 KW.

Kepler

Je to tepelná ztráta objektu vyzařovaného do okolí. Abys ochlazování (třeba místnosti) vyrovnal, musíš topit alespoň třemi kW.

Dochy

Pokud myslíš „tepelnou ztrátu objektu“ ve smyslu výpočtu pro návrh vytápění pak jde o předpokládanou ztrátu domu při projektové teplotě v interiéru (závisí na charakteru objektu), maximálních předpokládaných mrazech (pro ČR existují tabulky pro různé oblasti) a při dalších v projektu předpokládaných ztrátách (např. větrání).

Neznám všechny souvislosti a podmínky. Pokud se nemýlím jde o orientační výpočet pro projektování vytápění. Také (pokud se nemýlím) budete potřebovat další (vyšší) topný výkon pro vytápění v případě vyšších mrazů či pro vytopení objektu třeba po nějaké poruše vytápění.