dgfdgf

Co to znamená, když má někdo v práci třeba na hodinu výpověď nebo je ve škole na 3 dny vyloučenej?

To má ten žák jako jentak 3 dny volno?

Nejlepší odpověď
Mapel

V práci to znamená, že zaměstnanec závažným způsobem porušil pracovní povinnosti.

Ve škole jsem se s tím nesetkal

Další odpovědi
da ny

Příliš nerozumím Vaší otázce (proč by měl být žák vyloučen „jen“ na 3 dny).

"Třídní učitel je oprávněn uvolnit žáka ze závažných důvodů na 3 dny
O uvolnění na delší dobu (delší než 3 dny) musí zákonný zástupce žáka nebo zletilý žák žádat písemně ředitele školy prostřednictvím třídního učitele
K žádosti musí být připojeno vyjádření třídního učitele (odevzdání do sekretariátu školy).
Podmíněné vyloučení ze studia a vyloučení ze studia

Navrhne třídní učitel za vážný přestupek proti školnímu řádu (šikana, krádež, dlouhodobé neplnění studijních povinností, vysoká neomluvená absence, ohrožení zdraví, distribuci a přechovávání drog apod.)
O podmíněném vyloučení nebo o vyloučení žáka rozhodne ředitel školy na pedagogické radě
V rozhodnutí o podmíněném vyloučení ze studia stanoví ředitel školy zkušební lhůtu, nejdéle na dobu jednoho roku. V případě, že se žák dopustí v průběhu zkušební lhůty dalšího zaviněného porušení povinností, je ze studia vyloučen."
http://betlem­ska.cz/pro-studenty/pokyny-pro-tridni-ucitele-a-info-pro-zaky

"Zaměstnavatel je oprávněn rozvázat pracovní poměr se zaměstnancem okamžitým zrušením jen, pokud nastane jeden ze dvou zákonných důvodů:

  • je zaměstnanec odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu (na dobu delší než 1 rok / alespoň 6 měsíců v případě, že trestný čin souvisel s vykonávanou prací);
  • zaměstnanec zvlášť hrubým způsobem poruší své pracovní povinnosti.

Za zvlášť hrubé porušení pracovních povinností je možné považovat například právě neomluvenou absenci, pokud je dlouhodobá (trvá alespoň několik dní). Za určitých okolností by tak ale bylo možné posoudit i krátkodobou, třeba jednodenní, „skrytou“ absenci, kdy zaměstnanec předstíral, že pracuje (a tím navíc okrádal zaměstnavatele o mzdu, kterou mu za tuto dobu zaměstnavatel vyplatil).„
"Před okamžitým zrušením pracovního poměru je zaměstnanec chráněn pouze v době těhotenství nebo během mateřské / rodičovské dovolené.“

anonym

„Pomalu, ale jistě si do hodiny zbal věci a už se tu neukazuj nebo do 3 dnů tě nechám si ještě vydělat, ale pak si hledej jinýho fleka“,jinak máte asi volno jestli máte pocit ztráty času,jelikož nikdo vás nemůže držet násilím že?