Co to znamená, když jsou nemocné dutiny?

Co to znamená, když jsou nemocné dutiny? U malého děcka…

Odpovědi
kazisvět

Právě to řešíme u naší čtyřleté dcery. Několik měsíců pokašlávala a nikdo nemohl na problém přijít, než ji udělali rentgen hlavy.
V dutinách je zánět, nejčastěji virového původu, ale může být i bakteriální. Zánět brání prostupování vzduchu a kolem zánětu se hromadí hleny. Zánět může zmizet sám, ale lékaři se jej snaží léčit.
Doporučuje se: časté pití, syrové potraviny, pravidelně užívat nosní kapky, zajistit vlhký vzduch v místnosti (40–50%)

Když nic z uvedeného a ani léky nepomohou, lékař může doporučit punkci, která vypadá popisem příšerně, ale já jsem to kdysi v pohodě zvládl jako malé dítě.

Další informace najdete pod pojmem sinusitida, resp. anglicky sinusitis.

LB

Nevím, jak je malé děcko, ale když předkloní hlavu, tak ho bolí (tlačí) ty dutiny. Pokud je mu více než 30 měsíců, může použít místní antibiotikum normálně prodejné v lékárně… Bioparox (stříká se do nosu). Já ho používala a vždy mi to pomohlo. :) A nemusela jsem na punkci ani brát antibiotika. :)