pizlicka

Co to znamená, když je v katastru nemovitostí zapsaná tato věta?

Zákaz zatížení
Zástavní právo smluvní

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze si vzít na tuto nemovitost půjčku, nebo hypotéku. Nemovitost je něčím zatížena.

Další odpovědi
led

Na pozemku sa nachádza nehnuteľnosť, na ktorú je „zástvavní právo“ (ten dům na hypotéku). To znamená v prípade nesplatenia hypotéky, dom sa na dražbe predá bez pozemku exekútorom a vy k tomu kupcovi predáte, alebo prenajmete pozemok.
… aspoň si myslím …

pizlicka

to je zvlastni drape,protoze ten dům na hypotéku je.tak nevím.