mily

Co to znamená,když je film thriller?

Nejlepší odpověď
annas

Thriller je žánr, který vyvolává spíše pocity než rozumové úvahy. Tyto pocity existují ve dvojicích jako např. úleva a napětí, strach a nadšení, požitek a utrpení.
Anglické slovo „thrill“ může označovat napětí, vzrušení, záchvat a nebo prudké pocity vůbec. Jedním ze základních cílů thrilleru by tedy mělo být v divákovi tyto dojmy vyvolat. V cestě k uspokojivé definici stojí ovšem jeden problém – thriller sdílí snahu napínat nervy diváků s žánry jako je horor, dobrodružný film, částečně i sci-fi a fantasy. Thriller však ve srovnání s těmito žánry nevyužívá fantastických prvků, jakými jsou monstra, exotika, mimozemšťané nebo draci. Ty jsou v něm sice přítomny, ale mají pouze světštější podobu zločinců, zkorumpovaných policistů nebo anonymních korporací. Thriller je produktem současného každodenního života, do něhož vstupují dramatické prvky. Od žánrů, které s ním sdílejí věrnost soudobým reáliím, jej dělí nutnost řešit zdánlivě každodenní starosti fyzicky náročným až brutálním způsobem (na rozdíl např. od psychologického dramatu). Thriller tedy mění realitu ve fantasii, přičemž si zachovává masku reálna.

Více na:

Zdroj: http://old.fan­tomfilm.cz/?ty­pe=article&id=146

Další odpovědi
Jahoda

Thriller – Napínavý, vzrušující, strašidelný příběh