Co to znamená jakostní víno?

co to znamená víno jakostní

Nejlepší odpověď
annas

Jakostní víno: vyrábí se z hroznů moštových odrůd sklizených ve vinařských oblastech ČR, které dosáhly nejméně 15 stupňů cukernatosti, nebo ze rmutu případně moštu z těchto hroznů. Je vyráběno ve dvou druzích. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu, a názvem odrůdy, ze které bylo vyrobeno.

Odrůdové jakostní víno musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu.
Známkové jakostní víno smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%AD­no

Další odpovědi
anonym

Jakost=kvalita.

XenieRo

Ahoj všem :) Přátelé, potřebuju poradit :) Hledáme s manželem kvalitní domácí vinotéku. Nevíme ale, jakou značku koupit. Hodně se nám líbí značka Dunavox. Je tu někdo, kdo s touto značkou má zkušenosti? Dekuji moc :)

Pajka.111

Ahojky, doporučim mrknout na tento shop https://www.do­macivinoteky.cz/. Ten Dunavox mám a super kvalita, jsem spokojená.