zvonisek

Co to znamená improvizace na určité téma ze života?

Nejlepší odpověď
annas

Briketka zapomněla vložit odkaz, z něhož čerpala.
http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=re­akce

Improvizace se užívá u mluveného projevu. Je třeba, abyste reagovala na dané téma, na něž nejste připravena. Je třeba být pohotová, nestačí jen „plácat páté přes deváté“, ale projev musí dávat smysl.

Znamená to být pohotový, mít slovní zásobu, neužívat tzv. slovní vatu atd. Mluvit na téma život, které máte zadané. Když se ptáte, takže vypadá, že si můžete připravit, o čem budete mluvit.

Viděla jste někdy pořady s Bolkem Polívkou? Je pohotový, umí reagovat na položené otázky. Nebo Miroslav Donutil, z těch starších Miroslav Horníček, W + V atd. I když zde jde jen o zábavu.

Když se zajímáte o herectví, je třeba, abyste uměla improvizovat, Improvizace patří k divadlu. Z improvizace se zrodily různé formy divadla, kabaretu, hovorů atd. Sám herec je často improvizátor.

Improvizace je ústní projev, který dává smysl, i když je nepřiravený. Dá se brát i jako „dar“, schopnost reagovat a přizpůsobit se dané situaci a nečekané události, jeho synonymem je tvořivost, pohotovost, schopnost argumentovat atd..

Schopnost improvizace je tím lepší, čím větší má improvizátor znalosti o dané situaci či tématu, i když se také občas ztrácí bezprostřednost, vlastních myšlenek.

Improvizace může být i v oblasti hudby.

Další odpovědi
briketka10

Improvizace je
tvůrčí projev nebo výtvor bez předch. přípravy
nouzová/ neplán. činnost/ reakce
přizpůsobení se vzniklé situaci
řešení „s patra“

  • viz provizorium

Ty si psaný text přizpůsobíš tématu život :)