Kelt

Co to znamená holka – drsňačka?

Občas se tento termín používá. Existuje nějaká představitelka drsňačky ve filmu nebo v literatuře? Například Divá Bára od Boženy Němcové je drsňačka nebo ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

Brutální Nikita nebo Johanka z Arku.

Další odpovědi
Dochy

Protiklad k dívce, která si ve 12 hraje s panenkama, v 15 jim šije šatičky, v 17 chodí ve vyžehlené sukni bez poskvrnky, dbá aby té sukni seděla barva mašle do vlasů a pravidelně pořádá čajové díchánky pro stejně postižené…
Myslím, že i ta Divá Bára by se do škatulky „drsňačka“ vešla – alespoň s ohledem na dobovou kulturu. Ale zas vzhledem k období do kterého D.B. patří, bych o škatulce „drsňačka“ mlčel pokud by mělo jít o něco serióznějšího. Zkrátka to označení ke kultuře té doby nějak nepasuje.

Slecna 007

A já si naopak myslím, že divá Bára dsňačka nebyla. Drsňačce nehrábne z toho, že jí opustí černooký mládenec. Resp. drsnou Báru by neopustil 🙂

Dochy

007: Bacha, nezaměňovat divou Báru a Viktorku od splavu