zvonisek

Co to znamená fúze společnosti?

Nebo frustrace a.s.

Nejlepší odpověď
marci1

Fúze-slučování dvou či více obchodních společností do jednoho celku. 🙂

Další odpovědi
anonym

Fúze bývá uváděna nejčastěji zjednodušením organizačních struktur a řízení obchodní společnosti. Zákon o přeměnách obchodních společností a družstev udává, že fúzi můžeme uskutečnit pouze u společnosti se stejnou právní formou podnikání. K fúzi může dojít například pokud je podnik v insolvenčním řízení nebo v případě likvidace obchodní společnosti. Fúzi si nesmíme plést s rozdělením nebo odštěpením obchodní společnosti

Mc Merkurion

zvonisek: … co má společnáho fůze s „frustrace a.s.“?

Mc Merkurion

laybor: …do dneška jssem si myslel, že fúze je nějakej druh spojení, tak jak píše marci1 >>> ale z tvé odpovědi vyplívá, že je to naopak nějaký rozmnožení, když si to nemáme plést s rozdělením >>> přečetl jsi si to po sobě, anebo jsi zase jen zkopíroval první odstavec tetičky wiky?

…„Sloučení nebo spojení společností. Fúzí buď vzniká jeden nový podnik a ostatní podniky zanikají, nebo jeden podnik existuje dále a ostatní jsou do něj integrovány.“ zdroj: http://www.it­biz.cz/slovnik/e­konomie/fuze

anonym

Pokud ti to mozek nebere tak vycházej z mojí poslední věty .

Mc Merkurion

„…Fúzi si nesmíme plést s rozdělením nebo odštěpením obchodní společnosti.“ >>> jestliže si něco nemám plésr s rozdělením, tak to asi znamená dělení >>> ono, kdyby jsi správně napsal sloučení , tak by se to určitě nespletlo, ale to by jsi musel zkopírovat více než jeden odstavec, který sám o sobě totiž nedává smysl…