Avatar uživatele
yukí

co to znamená debka..?děkuji mockrát;))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? casey před 4404 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Máš-li na mysli depresi(depku),tak je to přesně tohle
Deprese je nezdravý stav psychiky projevující se dlouhodobě pokleslými náladami jedince[1]. Má skličující charakter, jedinec upadá do trudnomyslných úvah a nazírání světa. Pociťuje často úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, malou sebedůvěru, únavu, zhoršené soustředění, problémy s pamětí a pozorností[2]. Je téměř neschopen smysluplné činnosti a okolí se jeví jako lenoch. Může se to pojmenovat jako „bolest duše“[3]. Jeho myšlení se zpomaluje a chřadnou jeho reakce na radostné podněty. Ztrácí zájmy a chladně či podrážděně reaguje. Deprese se léčí hlavně antidepresivy.
Doplňuji:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­prese_(psycho­logie)

Upravil/a: iceT

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
casey

zrejme myslis depku, jako depresi. Tak tu mam ja, uz od rana tady na odpovedich
Doplňuji:
Muzes sem dat odkaz na tu debatu? V „modre“ liste (i kdyz uz neni modra) jsem ji nenasel.
Googlil jsem a cela stranka odkazu se zaobira depkou jako hovorovemu vyrazu pro depresi ci lehci formu deprese.
Velice rad bych si precetl presnou definici depky a rozdily mezi depkou a depresi. Bohuzel to nikde nemuzu najit.

Upravil/a: casey

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vážená kolegyně a kolego,
musím Vás upozornit, že na téma depka a deprese se zde strhla už dost ošklivá pře a že z ní vyplynulo, že pojem depka a deprese podle některých osob na odpovědích spolu nesouvisí. Nezajímalo je, že z medicinského hlediska pojem „depka“ neexistuje. Takže je otázkou, zda na jedné straně mohou stejní lidé takové názory veřejně vykřikovat a na straně druhé mohou dát za pár dnů na to svůj palec pod odpověď, která podle nich byla původně špatná. No, asi zde nejsou vždy hodnoceny odpovědi stejně.
Samozřejmě, IceT, máte pravdu a měla jsem ji i já.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek