GeSsTo

Co to znamená § a nevíte jestli je toho hodně

prosím potřebuju vědět co znamená §

Nejlepší odpověď
kenyrts

Paragraf [značka §; její původ je nejasný, podle jedné theorie se vyvinula z hebrejského písmene ג (gimel)] je základní číslovaná část právního předpisu. Ústavní zákony, mezinárodní úmluvy, smlouvy a některé další právní texty se místo na paragrafy člení na články (zkratka čl.) se stejným významem.

Znak paragrafu (§) se – spolu s vahami slepé římské bohyně Iustitie – užívá jako jeden ze symbolů práva. Symbolem paragrafu je inspirováno i logo Iuridicta.

Další odpovědi
Nuk nuk

To je paragraf, znak, který obvykle označuje zákony, pravidla apod.