Liliana Steh

Co to znamená?

Ahoj lidi, vím že toto je debilní dotaz a asi mi moc nepomůžete.
Poslední dobou se mi stává že všude nacházím nějaké narážky na 2sv. válku. Ve snech v písničkách všude.Nikdy jsem se o ní nezajímala a začalo to až tento měsíc. Např. na oslavách pálení čarodejnic kde jsem byla jako dobrovolná výpomoc hrály písničky co maj něco společného s čarodějnicemi takové ty dětské melodie nebo z filmů různé písničky a pak najednou tam začala hrát písnička co rozhodně nebyla dětská, zpívalo se v ní o 2. světové válce koncetrácích atd… Ostatni písničky se opakovali ale tahle hrála jen jednou. Už jsem z toho na prášky. Děkuji za radu
Lili
Doplňuji:
Jsem z toho na prasky protoze ano opravdu me to desi nwm co mam delat furt se mi o tom zda…Je to hruza!!!!!!!!!

Nejlepší odpověď
led

Každý rok nám médiá začínajú v apríli (dubnu) vtĺkať do hlavy myšlienky na 2.svetovú vojnu a radosť z osláv jej konca. Nebojte sa, v júni (červnu) budete mať už iné myšlienky: najprv Medzinárodný Deň detí a potom koniec školského roku a školské prázdniny. V tom duchu budú aj pesničky a narážky typu „mamí, čo dostanem za jedničky na vysvedčení… kam pôjdem cez prázdniny…“

Další odpovědi
Quimby

Se stává, ale jde o to, že si to uvědomuješ jen když je to pravda, to že tisíckrát hrála písnička o něčem jiném ti nepřijde. Mě se to stávalo se slovíčkama v angličtině, objevil jsem nějaký nový a cokoliv jsem četl/slyšel tak tam vždy bylo, ale přitom tam byla spousta jinejch a to si člověk nepočítá. Schválně si vyber nějakou věc a počítej kolikrát o ní uslyšíš.
Ale nechápu proč jsi z toho na prášky? To tě to tak děsí?
Doplňuji:
No tak vyhledej psychologa, třeba ti to vysvětlí jinak, když se ti to moje nezdá. Nebo choď kanálama, nic neposlouchej a ono to přejde.

mosoj

Lidem to je třeba připomínat. Velmi rychle zapomínají. Ano není to žádná legrace .

led

Quimby, v spojení so situáciou na Ukrajine sa strachu z vojny nedivím. Práca médií tento strach len zvýrazňuje.
Pre zaujímavosť, moskovská TV1 (vysielanie pre Európu) tento rok aj vynechala obligátne vojnové filmy, ktoré vždy v tomto období dávala.

petra15

led
ted jsi to trefila:-) „kazdý rok nám média…“ (at si tu propagandu strcí za klobouk) , Lili-nenech se nakazit a manipulovat…:-)