pondělí

Co to znamená?

české přísloví ŠIŠKALI JSME ZMEŠKY
Doplňuji:
NEPOVEDLO SE VÁM,přísloví ze Smilovic
viz:Slavičínský „U Křupalů“

Nejlepší odpověď
annas

Zmeškali jsme šišky?
Přehození slabik – nářeční komolení – výraz – někoho pozvali na hostinu a přišel pozdě.

Jinak šiškat – vydávat zvuk ši.. Zmešky – není nic – zmeškat.

Doplňuji:
„Kmotráme vás, vítáčku, stolejte si k našemu sedu a uchlebujte si našeho kroje, protože jste šiškali zmešky.“

Hldala jsem dál – našla tuto zkomoleninu. Přidávám odkaz:

http://vkskau­t.blog.cz/0608/d-divozenky-encyklopedie-strasidel

1popelka1

Pondělí, vaše doplnění mi pořád neříká, co přísloví znamená!

annas

Je to zkomolenina, pondělí neuvedl význam. Po jeho doplnění jsem hledala, přečtěte si celé souvětí – přehozené slabiky.