Co to vlatně je čurapajzlík?

Na první pohled – vulgarizmus,ale tak to není.
Šel by ČP alternovat „udělátorem“?

Nejlepší odpověď
annas

Čurapajzlík = čudlík. Slovo (používám je) pochází z němčiny a nese název zapomenutého vynálezce tlačítka, který se jmenoval Franz von Tchudlick.

Další odpovědi
hanulka11

to bude něco jakoby malý čudlík třeba u foťáku maličký ovladač/páčička, či jak to nazvat /-třeba ve foťáku mám kartu a na ní je maličký pojízdný čudlíček /čurapajzlík/ s tím když pohnu tak mi nefunguje focení -to už jsem se na něj zanadávala než jsem to zjistila.