fcoop

Co to vlastně znamená?

„Sežrat něco i s navijákem“?
Má výraz „Skočit na špek“ stejný význam?
Existují podobná „prohlášení“?

Nejlepší odpověď
annas

Skočit na špek – slangový výraz pro nějakou zajímavost, specialitu, zvláštnostl Může jít i o legraci.

Zatímco – Sežrat i s navijákem – i s návnadou (podobně jako ryba) – je mnohem horší – dotyčný věří lži, snáší přetvářku.

Vodit někoho za nos, věšet bulíky na nos …

Další odpovědi
quentos

ano, má to stejný význam – nechat se nachytat. Pravděpodobně pochází z rybářství – když Vám ryba sežrala návnadu i s navijákem, už byla nevyhnutelně chycená…

Drap

Stejný výraz. Obdoba: Spolkl to i s návnadou