Avatar uživatele
bolak

Co to přesně znamená „Blovember“, jak by se dalo přeložit?

Bylo to v jednom díle v Simpsnech >> Rocktober, Blovember.. je to určitě nějaká slovní hříčka, ale na rozdíl od Rocktoberu se u Blovemberu nechytám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Bluestopad? Tedy pokud i zbytek těchto předělávek měsíců obsahují narážky na hudební styly.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Blow job?
Doplňuji:
Blowember.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Zhulený Listopad ? od slova foukat,vanout.
Doplňuji:
quentos: To by smysl dávalo.

Upravil/a: Nazdar Bazar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Jde o fór. Pointa záleží na kontextu. Například přednáška o zakládání rodiny se může konat on sextember 5., tedy pátého páří. Asi s tím začali moderátoři Kevin a Bean. Blovember – jistě z blow+november – tedy ufoukanec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

quentos: to nebude ono, myslím že s hudbou to nebude mít nic společnýho, spíš je to hříčka spojená s tím co je pro ten danej měsíc typický; před chvílí jsem narazil na jedněch anglickejch stránkách na fórum kde se na to taky někdo ptal, a bylo mu vysvětleteno, že blowvember proto, že listopat je ošklivej (asi jako blátivej) měsíc („..because november is crappy month“), je to možný? může to anglické „blow“ znamenat něco jako „hnusný“ nebo tak, jako že je špatný počasí? vím že blow mi překladač přeloží jako foukat, ale pro listopad mi nepřipadá charakteristický zrovna větrný počasí, takže jestli to „blow“ nemůže znamenat i něco jinýho, jestli je tam možná nějaká změna významu, nebo slangově.. jako třeba screw je taky šroubovat, a screw up znamená zkurvit (alespoň myslím), tak něco na ten způsob

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Mimochodem, v jakem dile? Nejak jsem to nezaznamenal…

před 3523 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek