irij

Co to opravdu znamená? „Na Nový rok o slepičí krok“ a „Na Hromnice o hodinu více“…

Doplňuji:
No jo, ale o kolik? Např. o půl hodiny ráno i večer je o hodinu více neboje to jinak?

Nejlepší odpověď
annas

Spočítejte si to. 21. 12. (22. 12.) je nejkratší den a začne se denně o minutu prodlužovat.

Naopak při letním slunovratu je nejdelší den a začne se o minutu zkracovat.

Další odpovědi
Mili @

prodlužování denního světla…
😁
Jo, to chce nachystat si hodinky, a koukat a měřit…
😁