Zlatý

Co to konkrétně znamená, když má někdo v této STB databázi >> https://stbezo.info záznam?

Co to konkrétně znamená, když má někdo v této databázi >> https://stbezo.info své jméno, a vedle toho "S STB" + město? Dá se z toho něco vydedukovat? A když byla daná osoba žena, narozena ve 30. letech minulého století a do databáze zavedena když jí bylo cca 20 let?
----
A jak si teda můžu ověřit, z jakého důvodu je tam člověk zanesen?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Každý, kto mal niečo do činenie s STB, bez ohľadu, na ktorej strane bol, má (mal) záznam. Len z jedného údaju nemožno hneď robiť konečné uzávery.
Môže ísť o sledovaného, alebo spolupracovníka vedomého alebo nevedomého, alebo o rezidentúru, či len informáciu, alebo len o svedka, záleží od spôsobu kódu značenia záznamu.
Niekedy stačilo ako u Josefa Švejka, povedať v krčme "na cisáře pána s.erou mouchy" a hneď šiel do áreštu so záznamom v databáze c.k.polície a niekedy zas niekto udával "pravoverných" a ten bol v zázname, alebo bol tak tajný, že ani v zázname nebol.

Další odpovědi:

Stříbrný

Těžko říct.
Znám dvě osoby vedené v databázi StB, které se nikdy
k žádné spolupráci nezávazaly a s StB nespolupracovaly…

Stříbrný

To jsou osoby, o které se StB zajímala. Je tam i můj děda, kterému vzali polnosti a v 50. letech ho na čas zavřeli prý kvůli nějakým ukradeným bramborám. Možná tam jsou i spolupracovníci, ale to můj děda zcela jistě nebyl.

Jo, a to S StB znamená nejspíš krajskou správu pod kterou byl spis vedený.

Pokročilý

Nezklamali - jsem tam. Je vidět,že brali svoji práci poctivě. V onom roce zaevidování jsem byl přeložen k jisté ozborjené složce v dopravě. A jak koukám, šup a už jsem evidován. Ale na druhé straně mám čisté tzv. lustarční osvědčení podepsané panem ministrem že jsem nebyl spolupracovník. Takže z toho logicky vyplývá, že u koho není uveden odbor či správa, ten byl zapsán preventivně z činnosti blízké tehdejší policii a proto také má čisty lustrák. To jsem si ověřil i u jiných,které znám. Takže tyhle seznamy jsou na dvě věci na h a na nic.

Pokročilý

Bohuzel mi prijde smutny, ze to nikdy nic vlastne pro nikoho nic neznamena/lo..i kdyz bylo tem lidem prokazana minimalne spoluprace, udavacst i.. STBáku je plno na soudech, v policii, vsude

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.