ewa farna

co to jsou vzdusne znamky?

Nejlepší odpověď
anonym

To, co píšeš je nesmyslný paskvil, správné sousloví včetně významu máš už dávno v četných odpovědích ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vzdu%C5%A1n%C3%A9%2­0z%C3%A1mky

Další odpovědi
iceT

Stavění vzdušných zámků je snění,představy lidí o tom,co by bylo kdyby…nikdy sis nepředstavila budoucnost s vysněným mužem?

Lidé se dělí kromě jiného na dvě skupiny. Ta první, to jsou lidé, kteří si říkají realisté a odmítají snít, neboť se mnohokrát přesvědčili, že stavění vysokých věží vzdušných zámků vede pouze k bolestivému pádu s následky. Stojí tedy raději při zemi a mají jistotu, že spadnout nemohou – a pokud ano, nebude to bolet.
Ti druzí jsou označováni za naivky a snílky. Často opouštějí pevnou půdu pod nohama, aby se vznesli vysoko, do jiných světů, rovin, aby přistavěli pár hlásek a cimbuří svým vzdušným zámkům nebo začali makat na nových. Jejich světy jsou krásné, barevné, jasné nebo naopak zahalené mlžným závojem a třpytí se z dálky nebo při pouhé zmínce jako jiskřivé diamanty. Má to však odvrácenou stranu, ostatně jako všechno. Sestup do reality může krutě bolet…
http://opaline­.inepise.cz/34076-stavejte-vzdusne-zamky.html
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-porekadlo-vzdusne-zamky

Děda Louda

Vyjádření stavu ovzduší z hlediska znečištění imisemi, stanovení rozptylových podmínek, výskytu inverzí a pod.

badisko

neco nehnotneho ..vysneneho ..takze mic moc realneho..;D..takze radsi bud realista a moc si jich nestavej:D…

marci1

A myslíte tím skutečně známky nebo zámky ?
Doplňuji:
Vzdušné známky : trimaliny.blog­spot.com
diaboli.blog.cz

zjentek

vzdušné známky by klidně mohly být známky s nějakou éterickou bytostí, ještě jsem o tom neslyšel, možná jsou to ty nové známky se zemanem:
http://i.idnes­.cz/13/014/cl6/MBB48e­af8_znamka.jpg

anonym

Buďto někdo špatně píše nebo většina špatně čte nebo já nevím o co jde.

annas

Pokud se tazatelka nepřeklepla, dá se vysvětlit takto:

Vzdušná manufaktura.....bez udané sídelní adresy…

Známky = stopy toho, co je zřetelné, jasné jako projev, svědectví něčeho. Takové známky zanechali nehmotní větroplaši …, jak je zmíněno na jedné webové stránce.

http://trimali­ny.blogspot.cz/2011/09/­vzdusne-znamky-vetroplacha.html

anonym

ad annas, kampak se poděla tvá původní scestná odpověď?
Tam jsi psala zcela jinak a náhle v diskuzi obracíš?
Fuj, takové pokrytectví a čachry!
Pokud účelově překrucuješ, uveď jediný odkaz na zaběhlé slovní spojení v otázce tazatelky!
Pokud tazatelka přizná pravděpodobný překlep, shodíš se jen k tuplované blamáži.

annas

Ano. Taková jsem já, matinko! 🙂

annas

Všimla jsem si, že se moje odpověď neodeslala. Odkaz na mou odpověď z minulosti není scestný, ale když jsem svou odpověď okopírovala, ta je scestná?. Smazala jsem ji, protože dotaz zněl na známky, nikoliv zámky …

marci1

Tazatel se neptá na zámky, ale známky.

quentos

však tazatel se taky splet, vzdušné známky nejsou nic. Dr.Axl to řekl dost jasně

annas

Nejde o paskvil, spojení existuje, je zřejmě ojedinělé, ale používá se i v astrologii – vzdušná znamení. Další význam slova známka = znamení. 🙂

Jenže nevím, zda nejde o překlep, ale nikdy neříkej nikdy, když neznám . 🙂

badisko

Taky to muze byt preklep…:D jeste se nevyjadrila jestli se pta na zamky nebo znamky …tak jek to muzes vedet …?..:D