Co to jsou ty : Inicialy . ? Vim , ze to jsou pocatecni pismena jmen … ? Jako ja : -iv- nebo ne ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Iniciála:

  1. je první písmeno slova, které je výrazně odlišeno od ostatního textu velikostí, barvou nebo tvarem, někdy (hlavně v rukopisech, ale i ve starších tiscích) vybaveno i iluminací. Obvykle bývá na začátku stránky, kapitoly nebo odstavce.
  2. Může také označovat první písmeno jména. V tom případě iniciály jsou první písmena jména a příjmení člověka.

Doplňuji:
Uvedla jsem stejnou odpověď jako dědapetr – byla jsem pomalejší.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­nici%C3%A1la

Další odpovědi
Elk

Můžou to být i iniciály, ale třeba u mně, jelikož mám „umělecké“ jméno Elk a všichni mi říkají Karle, i když se jmenuji jinak – to neplatí. Mám iniciály JR jako Džejár. Ovšem velive mě rozesmálo, když mi jeden kámoš v práci uštědřil poznámku, že Elk znamená – Extra línej Karel…tak to mě pobavilo.

dědapetr

Iniciála (z latinského initium „začátek“, ze slovesa in-ire, „vejít, vstoupit“) je první písmeno slova, které je výrazně odlišeno od ostatního textu velikostí, barvou nebo tvarem, někdy (hlavně v rukopisech, ale i ve starších tiscích) vybaveno i iluminací. Obvykle bývá na začátku stránky, kapitoly nebo odstavce.
Může také označovat první písmeno jména. V tom případě iniciály jsou první písmena jména a příjmení člověka.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­nici%C3%A1la

arygnoc

slovo má ještě jeden význam.

schválně?

viz odkaz.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=iniciala&bo­ok=i