Co to jsou pesticidy

Nejlepší odpověď
annas

Pesticidy jsou přípravky, které jsou určené k hubení rostlinných a živočišných škůdců, k ochraně rostlin atd. Nejvíce se pesticidy tedy uplatňují v zemědělství.

Odtud se mohou dostat jejich pozůstatky do ovoce, zeleniny, masa atd. Proto mohou být příčinou různých zdravotních problémů. Pesticidy zvlášť ohrožují děti.

Další odpovědi
anonym

Prostředky k hubení škodlivých rostlin,zvířat – hmyzu.
Na zástupce Homo sapiens v podstatě nefungují.
Někdy je to škoda.

Bumbes

RE: bubca
právě proto, že pesticidy jsou nebezpečné i pro lidi (hlavně při špatném dávkování), snaží se vědci vyvíjet alternativní přípravky tzv. „Biochemii“, kde se namísto jedů využívá různých organismů.

Michal

Pesticidy jsou" hnojivem" v zemědělství­.Jejich používání se nedoporučuje ,vzhledem k tomu,že poškozují lidský organismus.