Co to jsou nootropika?

Co to jsou nootropika? Jak působí u dětí?

Nejlepší odpověď
Retko

Chytré drogy (Nootropic) neboli nootropika jsou potravinové náhrady urychlující schopnosti lidského myšlení (funkci a kapacitu mozku). Slovo nootropic bylo poprvé použito v roce 1964 Rumunem Corneliem E. Giurgeou, vychází ze starořeckých slov noos (česky vnímání) a tropein znamenající otočení, ohnutí. Typické použití chytrých drog je na zvyšování funkcí mozku (neurotransmitér, enzym a hormony) pomocí vyššího zásobování kyslíkem.

Většina chytrých drog jsou výživné nebo rostlinné komponenty (byliny, plody, kořeny, …).

DRUHOU CAST OTAZKY PRENECHAM KOLEGUM :)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/No­otropika

Další odpovědi
DV

Retko: Noootropika nejsou chytre drogy, nootropika je skupina leku, do ktere patri leky podporujici kognitivni funkce mozku, patri sem napriklad Piracetam, extrakt z ginka.. . Jinak mnohe z techto leku jsou pak razene i do skupiny Smart Drugs. Patri sem prave Piracetam, GINKO, ale uz ne DMAE ( DimethylAmino­Ethanol), GABA ( gamaaminoaselna kys. jako neurotransmiter), v ostatnim treba souhlasit

2 MagicM: v podstate jste zopakoval to,co nam rekl kolega Retko jen s tim rozdilem, ze ac mate na konci pravdu tak se vlastne mylite, coz je dano nepochopenim, co jsou to SMARTDrugs a co nootoropika, viz vyse.

Nootropika se v pediatrii indikuji velmi casto pri hyperaktivite, nebo pro snaze posilit mentalni rozvoj.

magicm18

NOOTROPIKA–jsou latky s primym ucinkem na mozek.Zvysuji pozornost,schopnost uceni,koncentra­ci,odstranuji unavu,zpusobuji rychlejsi vybavovani zapamatovanych informaci,odstra­nuji depresi a zvysuji sexualni vykonost.Do urciteho veku nejsou vhodne pro deti a ani mladistve.Je to vsak individualni a je treba se vzdy poradit s lekarem,ktery posoudi vhodnost uziti nootropik u mladistvych a deti.