Retko

Co to jsou „náklady zastoupení“??

Co to jsou náklady zastoupení??
Doplňuji:
Stando, tady se nejspis nejedna o pravo. Z nejvetsi pravdepodobnost tide. Je to neco s ekonomii, ucetnictvi, finance, apod.

Odpovědi
standa

Pokud je myšleno „Náklady právního zastoupení“, tak se jedná o ´honorář´ který náleží advokátovi, která zastupuje u soudu účastníka řízení.

V současné době existuje právní úprava, která přiznává tyto náklady (až na výjimky) úspěšnému účastníkovi, zastoupenému advokátem. Je to tedy systém „jen pro někoho". Jejich výše je paušální, aby to nevedlo k nespravedlivému placení třebas i uměle navýšených nákladů…