Miroslavst

Co to jsou gnocchi a s čím se to jí?

Nejlepší odpověď
kropitko

Jedná se o malé knedlíčky z brambory a mouky (základ bramborového těsta) s dalšími surovinami, které se liší podle oblasti. Gnocchi jsou jednou z italských příloh,

Já je jím k čemukoliv, nejraději k omáčkám, ani se nemusí jednat o italské jídlo,,,

Zdroj: http://slovnik­.vareni.cz/gnoc­chi/

Další odpovědi
anonym

Jsou to bramborové nočky,prodávají je i hotové,dají se připravovat na mnoho způsobů-osobně je mám nejraději se špenátem,děcka se sýrovou omáčkou.Jen je kupuji v Německu(1O km)jsou tam za pár centů.Osmažím je na kousku másla a pak už dle chuti strávníků.

panenka

Gnocchi jsou italské těstoviny vyráběné z hrubé pšeničné mouky, brambor, strouhanky či obdobných ingrediencí. Název těstovin gnocchi v překladu znamená žmolky. Tradice těchto těstovin sahá až do dob starého Říma.

Gnocchi se podávají zpravidla s tomatovými omáčkami, pestem či rozehřátým máslem posypaným sýrem.

http://italske­testoviny.cz/dru­hy-testovin/gnocchi/

BEAES

Já si je připravuji s různýma omáčkama, rajčatovou, sýrovou, hříbkovou atd.
Tu máš na ně recept, je to mňamka.
Brambory omyjeme a uvaříme ve slupce. Scedíme, ihned oloupeme a prolisujeme. Přidáme žloutky, mouku, sýr a prohněteme.Ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem.

Uvedeme do varu vodu se špetkou soli. Dvěma lžičkami (pokaždé je ponoříme do horké vody) tvarujeme z těsta malé noky, vkládáme je vroucí vody a 5 minut vaříme. Hotové vyplavou na hladinu.

Uvařené noky vyjmeme děrovanou naběračkou, vložíme je do nahřáté mísy a polijeme rozpuštěným, mírně zrůžovělým máslem. Výborná příloha k různým druhům pečeného masa.

ReHu

Moc dobré „nočky“. Jím je vidličkou, nejraději se sýrovou omáčkou třeba s listovým špenátem.
Mňam 🙂.