Avatar uživatele
Miroslavst

Co to jsou gnocchi a s čím se to jí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, panenka, BEAES, iceT před 4775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jedná se o malé knedlíčky z brambory a mouky (základ bramborového těsta) s dalšími surovinami, které se liší podle oblasti. Gnocchi jsou jednou z italských příloh,

Já je jím k čemukoliv, nejraději k omáčkám, ani se nemusí jednat o italské jídlo,,,

Zdroj: http://slovnik­.vareni.cz/gnoc­chi/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsou to bramborové nočky,prodávají je i hotové,dají se připravovat na mnoho způsobů-osobně je mám nejraději se špenátem,děcka se sýrovou omáčkou.Jen je kupuji v Německu(1O km)jsou tam za pár centů.Osmažím je na kousku másla a pak už dle chuti strávníků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Gnocchi jsou italské těstoviny vyráběné z hrubé pšeničné mouky, brambor, strouhanky či obdobných ingrediencí. Název těstovin gnocchi v překladu znamená žmolky. Tradice těchto těstovin sahá až do dob starého Říma.

Gnocchi se podávají zpravidla s tomatovými omáčkami, pestem či rozehřátým máslem posypaným sýrem.

http://italske­testoviny.cz/dru­hy-testovin/gnocchi/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Já si je připravuji s různýma omáčkama, rajčatovou, sýrovou, hříbkovou atd.
Tu máš na ně recept, je to mňamka.
Brambory omyjeme a uvaříme ve slupce. Scedíme, ihned oloupeme a prolisujeme. Přidáme žloutky, mouku, sýr a prohněteme.Ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem.

Uvedeme do varu vodu se špetkou soli. Dvěma lžičkami (pokaždé je ponoříme do horké vody) tvarujeme z těsta malé noky, vkládáme je vroucí vody a 5 minut vaříme. Hotové vyplavou na hladinu.

Uvařené noky vyjmeme děrovanou naběračkou, vložíme je do nahřáté mísy a polijeme rozpuštěným, mírně zrůžovělým máslem. Výborná příloha k různým druhům pečeného masa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Moc dobré „nočky“. Jím je vidličkou, nejraději se sýrovou omáčkou třeba s listovým špenátem.
Mňam 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek